Ve dnech 3. až 5. června se uskutečnil tradiční zážitkový kurz žáků 8. tříd. Kurz se konal v prostorách letního tábora v Mladočově a zase to byla parádní jízda :-)
Dnes dopoledne byli prvňáčci pasováni na čtenáře.
V úterý 2. června jsme se po několika měsících vrátili ke kostýmovým prohlídkám po Litomyšli. Tentokrát pro žáky naší školy :-)
Ve dnech 28. a 29. klvětna se skupina žáků vydala na jarní cyklovýlet. Cílem byl lom Srní u Hlinska a Ležáky u Chrudimi.
Ve dnech 27. až 30. května se žáci 5. a 6. ročníku vypravili na Slovensko, konkrétně do Levoči. Čekali je zde kamarádi z partnerské ZŠ Štefana Kluberta, kteří jim tam opatili podzimní návštěvu v České republice. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Výměnný pobyt byl podpořen z rozpočtu Města Litomyšl.
Ve čtvrtek 21. května se žáci 9. ročníku a skupina žáků 8. ročníku vydali na poznávací zájezd do Osvětimi, kde si prohlédli bývalý koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz I a Auschwit II - Birkenau, místa, kde nacisté za druhé světové války vyvraždili 1 100 000 lidí....
V pondělí 18. a v úterý 19. ktvě se ve Smetanově dome uskutečnil Dárek ke Dni matek. Děkujeme všem rodičům a prarodičům za to, že přišli svoje děti a vnoučata podpořit. Děkujeme také za krásné zpětné vazby, které jsme dostali. Vážíme si toho.
Na přiáložených fotografiích se můžete podívat, jak probíhala generální zkouška na Dárek ke Dni matek, která se uskutečnila v pondělí 18. května dopoledne ve Smetanově domě.
Druhým rokem vyučujeme volitelný předmět první pomoc zážitkem. Druhým rokem jsme díky vstřícnosti Litomyšlské nemocnice zavítali nejen na iktové centrum neurologického oddělení, abychom se seznámili s tím, jak se léčí mozkové příhody. Děkujeme!
Ve čtvrtek 7. května se v Záchranné stanici Pasíčka konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Žáci zde prokazovali znalosti z oborů ekologie, botaniky, zoologie, klimatologie, geologie či ochrany životního prostředí. Naši školu reprezentovalo družstvo v mladší kategorii (4. - 6. ročník) ve složení: Leoš Svoboda (III. A), Ondřej Šimek (IV. C), Vincent Slovik (V. A), Lucie Černíková (V. B), Jiří Daňsa (VI. A) a Karel Andrle (VI. A). V konkurenci 18 týmů získali vynikající 2. místo se ztrátou pouhých 2 bodů od zlata. Gratulujeme!
Úterní krásné počasí bylo jako stvořené pro bádání. A tak se naši Koumáci - třeťáci pustili do zkoumání pampelišek. Jednoduchý pokus s vodou, popis částí těla, malování pampeliškou, výroba trumpetky a nechyběla ani poctivá ruční práce - věneček. Věříme, že objevování přírody má smysl!
Dnes dopoledne se na atletickém stadionu v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu. A dařilo se nám! Mladší i starší žáci první místo! Starší žákyně také první místo! A mladší žákyně třetí místo. Nyní budeme čekat na výsledky ostatních okresních kol a doufat v postup všech tří družstev do kraje. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
V úterý 28. dubna se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo Atletického čtyřboje. Starším chlapcům se povedlo zvítězit a postoupit do kraje, mladší brali 4. místo. Starší dívky obsadily stříbrnou pozici, mladší pak rovněž 4. místo. Děkujeme za reprezentaci školy a budeme fandit starším žákům v kraji!
Právě tak se jmenuje nový program školní psycholožky pro žáky 5. ročníku, jehož cílem je pomoci žákům s přípravou na přechod na 2. stupeň.

.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)


.jpg)
.jpg)



.jpg)
.jpg)


.jpg)



.jpg)