Fotogalerie
Adaptační kurz naší třídy v Budislavi se nesl v duchu hry Jumanji – čekaly nás seznamovací a týmové aktivity, hledání pokladu, lanové aktivity nebo večerní diskotéka s opékačkou. Přestože často pršelo a došlo i na pár drobných zranění, zvládli jsme to s úsměvem a dobrou náladou. Kurz splnil svůj účel – lépe jsme se poznali, naučili se spolupracovat a odvezli si spoustu zážitků.
16. září se v Klášterních zahradách v Litomyšli konala tradiční soutěž O nejlepší palačinku. Ačkoliv náš tým byl tým nováčků, v silné konkurenci se rozhodně neztratil. Michal, Jirka a Adam skončili na úžasném 6. místě. Kluci si zaslouží respekt nejen za tento úspěch, ale také za to, že se tak rychle na nové škole rozkoukali a během 2 týdnů šli do tak náročné soutěže.
Naše první třídnická hodina byla nabitá. Řešili jsme aktivity školního parlamentu, vybírali jsme jídlo na přání, poznávali se, plánovali společné aktivity, a to se nám protáhlo až do druhé vyučovací hodiny. Naštěstí následovala hodina čtenářské dílny, kde jsme si mohli všichni najít klidné a pohodlné místečko na chodbě školy, a přečíst si oblíbenou knížku.
Osm dní před Štědrým dnem jsme si splnii první přání z aktivit, které jsme si naplánovali na tento a příští školní rok, a to návštěvu adventních trhů. Užili jsme si jak samotnou cestu vlakem, tak návštěvu Dolního a Horního náměstí. Uspokojili jsme své nákupní tužby, nakoupili jsme si jídlo a dribné dárečky, a komu stánky nestačily, určitě našel, co hledal, v obchodním domě Šantovka.
Na naši první společnou vánoční besídku jsme se domluvili, že si připravíme něco dobrého k zakousnutí a pustíme si film. Nakonec každý donesl něco jiného, takže z toho vznikl malý ochutnávkový festival: cukroví všeho druhu, toasty, palačinky, bonbóny, brambůrky, limonády… prostě kompletní žákovský all‑inclusive. Paní asistentka všechny úplně odzbrojila tím, že přinesla výrobník cukrové vaty. Fronta u něj se nezastavila ani na minutu, takže si chudák střihla dvouhodinovou směnu se špejlemi v rukou. A aby toho nebylo málo, pan učitel třídní na úplný závěr filmu S tebou mě baví svět objednal pizzu. Na tu už někteří z nás neměli chuť, takže si ji odnášeli spíš jako suvenýr, ale našli se ale i tací, kteří do malého bříška narvali 4 plátky.
Na poslední pondělí v 1. pololetí jsme dostali milé pozvání od Honzy na bowling a narozeninový dort. Nejen, že chtěl se svou třídou oslavit 12. narozeniny, které ten den měl, ale také chtěl třídě poděkovat za čas, byť krátký, který v novém kolektivu strávil. Spolužáci mu popřáli nejen k narozeninám, ale popřáli mu i mnoho úspěchů v životě. Honza totiž od druhého pololetí bude studovat jinde a budeme rádi, když o jeho sportovních úspěších brzy uslyšíme třeba i v televizi.
Na první týden v druhém pololetí připadl týden wellbeingu. Na každý den jsme měli připravené speciální úkoly, abychom si pobyt ve škole zpříjemnili. V úterý jsme například měli přijít ve fialovém a pan učitel třídní s paní asistentkou pro nás připravili lívance s marmaládou. Ve čtvrtek jsme si do školy mohli přinést něco z domu. Zadání ovšem bylo takové, že nám to musí být ve škole úplně k ničemu. Těšili jsme se na originální a vtipné nápady. Sešlo se nám tedy ve třídě uhlí, bratrovy zuby i živý králík! V pátek jsme mohli na zeď v centru školy napsat někomu anonymně vzkaz a nalepit ho na obří nástěnku plnou dalších skvělých vzkazů vepsaných do srdce.
Učení dějepisu nemusí být jen o sezení v lavicích! V rámci probírání starověkého Řecka si někteří žáci naší třídy připravili speciální projekt. Převlékli se za známé řecké bohy a bohyně a seznámili nás s jejich příběhy a typickými symboly. Výuka o mytologii tak proběhla velmi zábavnou a interaktivní formou, kterou si užili nejen samotní bohové a bohyně, ale i diváci.
foto: Markéta Šuláková
Sběr papíru se konal sice jen týden, ale naše třída se rozhodla, že neponechá nic náhodě a že letos vyhraje. Někteří se tedy vydali do města sbírat papír po sklepech obchodů a institucí, jiní střídali své hromádky doma. Několikrát si všichni mákli ve sklepě, kde pomáhali ostatním kartony a noviny vázat do kupiček. Za jejich skvělý přístup si všichni zasloužili úterní zmrzlinku. A jak to dopadne? To se musíme nechat překvapit.
V pondělí jsme se v Klášterních zahradách vyfotili jako celé třída. Ale udělali jsme i hromadu samostatných a skupinových fotek! Pokochejte se, jak jsme krásní!
Foto pořídila paní asistentka Markéta Šuláková.
První červnová hodina výchovy k občanství se sice vracela k již probranému tématu Litomyšl, její historie a osobnosti, ale to vůbec nikomu nevadilo. Tentokrát totiž mohla VI.C spatřit osobnosti, o kterých už něco slyšela, naživo. Pan učitel Stolín, Čapek, pan ředitel Vomočil a paní učitelky Večeřová a Maršálková se totiž ujali rolí Jiráska, Váchala, Smetany, Němcové a Rettigové opravdu s vášní. Díky nim byla procházka komentovaná panem učitelem Švejcarem a jeho třemi pomocnicemi snesitelnější a zábavnější.
Desátého června jsme se vydali na dlouho slibovaný třídní výlet do Prahy. Všechno šlapalo od začátku na jedničku. Autobusy a vlaky jely načas a počasí bylo tak akorát – ani teplo, ani zima. Přesto jsme se pořádně zapotili, a to u laser game, kde si všichni zahráli tři hry. Laser game sklidila velký úspěch a nejspíš jsme tuhle hru nehráli naposledy. Po dalším zážitku – cesty metrem – jsme měli naprosto povedenou prohlídku Poslanecké sněmovny. V jednacím sálu na nás čekal žokej a poslanec Josef Váňa, který se nechal ochotně fotografovat a rozdával podpisy. Cestou na vlakové nádraží jsme navštívili ještě Karlův most, Václavské náměstí a samozřejmě nemohly chybět řetězce rychlého občerstvení. Děkujeme rodině Patočkové za zprostředkování návštěvy Poslanecké sněmovny.
Foto: Václav Lipavský, Markéta Šuláková, Andrea Patočková
.jpg)
.jpg)
.jpg)



.jpg)




.jpg)


.jpg)




